21 Haziran 2012 Perşembe

Hastanedeydik

          Mayıs ayının sonunda Bodrum'da seminerimiz vardı ve ben iki kızım ve ablamla o seminere katıldım. Önce Ankara'ya gidip, bir gün dinlenip ablamı aldık. Ertesi gün de Bodrum'a yola çıktık. Yanıma iyiki ateş düşürücüyü almışım çünkü Eylül'ün çok ateşi çıktı yolda. Ateş düşürücü çok işimize yaradı. Otelde Ekin ateşlendi. Ateş bir çıktı bir indi. Ben zaten hastaydım. Öksürük, ciğer ağrısı bir de gözüm kapanma noktasına gelmişti. Eylül, Bodrum'da iyi oldu. Ekin Bodrum'da ateşliydi ama idare etti. Havuza bile girdi. Ben Bodrum'da iyi oldum. Derken Ankara'da iki gün mola verip evimize döndük. Ablam Allah'tan son derece sağlıklıydı. Ben seminerdeyken çocuklarla tek başına ilgilendi. Gitsek mi gitmesek mi, yol çok uzun çocuklar dayanabilir mi derken sağ salim gidip geldik. İyi ki de gitmişiz. 
          Geldikten bir hafta sonra arkadaşların yanına ilçeye gittik. Dağa tırmandık, Eylül kaya tırmanışı yaptı. Gece Ekin'in yine ateşi çıktı hafiften. Ertesi gün eve döndüğümüzde Ekin'in ateşi arttı. Düşüremedik, çok uğraştık. Pazartesi günü doktora götürdüm. Ateş düşürücü, antibiyotik derken işin içine kusma da girdi. Emmiyor, su içince kusuyor, ishal. Bu sefer acile serum vermeye götürdük. Kan alırken biraz hırpaladılar. İki ayak bir eli deldiler. Sonra da serum bitinceye kadar yattı acilde. Yavrum, çok yorgun düştü. Sonraki bir iki gün sürekli uyudu. Şimdi hepimiz iyiyiz çok şükür.

 Başını koyduğu yerde uyuyordu.


İyileştik alışverişe gittik. Evimize Begonya aldığımız çiçekçideki annesiz yavru kedileri önce sevdik, sonra da besledik.

2 yorum:

  1. çok geçmiş olsun, minik kuzuların şimdi iyi olmalarına çok sevindim.

    YanıtlaSil