20 Temmuz 2011 Çarşamba

Başak Burcu Kızım

             Daha karnımdayken bana ne kadar dost bir çocuk olduğunu hissettiriyordu Eylül. Olaki moralim bozuk olsun, ağlayayım hemen karnımı okşar, canım kızım sen kendini üzme, ben birazdan kendime gelirim derdim. O'da hemen bir iki kıpraşır, desteğini gösterir ve beni rahatlatırdı. Taa anne karnından belliydi kızımın dost olduğu, merhametli, sevgi dolu, anlayışlı olduğu. Biraz önce gebelik.org'ta ikinci bebeğimin burcunu okurken, Eylül'ün burcunu da okudum ve her kelimesine (düzen ve titizlik hariç) katılıyorum.

Başak Burcu Bebeği: 24 Ağustos-22 Eylül
Başak burcu
En sevdiği cümle: "benim yaptığım gibi yap!"
İyi yönleri: zeki, temiz, uyanık, mükemmelliyetçi
Olumsuz yönleri: kolay sinirlenir, çok aşırı titiz, "doğuştan kavgacı"
Herşeyin zamanlı olması ve mükemmel olması başak burcunda doğan bebek için çok önemlidir ve beslenme, banyo ve oyun gibi olaylar hergün aynı zamansal sırayı izlemelidir.
Başak burcu zekidir, dikkatli ve aktifdir, aynı zamanda da kibar, sakin ve huzurludur. Başak burcu çocukları diğerlerine göre daha kısa zamanda sorumluluk duygusu kazanırlar ve daha kısa zamanda yetişkin hale gelmek isterler, erişkin gibi davrandıklarının başkaları tarafından vurgulanılmasından hoşlanırlar. Örnek aldıkları kişiler anne ve babalardır elbette.
Başak burcu çocuğu her zaman ciddiye alınmak ister ve ufak yaşlardan itibaren kendi ayaklarının üzerine basabilmeyi arzular. Çok düzenlidir ve daha ufak yaşlardan itibaren kendilerini ve diğerlerini organize etmeyi severler. Ancak aslan burcu gibi bunu bir patronluk anlayışı içinde yapmazlar. Keskin bir zekaları vardır ve kendilerine birşeyi yanlış yaptıklarını bir kez söylemeniz yeterlidir. Bu "hatayı" gurur meselesi yaparlar ve asla tekrarlamazlar.
Giyinmeye ve güzel görünmeye meraklıdırlar. Bazen yabancılara karşı çekingen olsalar da dost olarak gördükleri kişilere olumlu duygularını göstermekten kaçınmazlar. Yıllar geçtikçe onun sizin en iyi dostunuz haline geleceğinden emin olabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Ben de Başak burcu 'bebeği'ydim bir zamanlar :)) Şimdi büyüdüm, Başak 'kazık kadar kız'ı oldum... Bu posta bayıldığımı söylemem gerek zira bütün özelliklerini taşıyorum burcumun :) Ayrıca, bloğunuz da çok tatlı en az kızınız kadar ;) Keyifli yazmalar dilerim...

    YanıtlaSil
  2. Teşekkürler Başak kızı sahaf kedisi. Ben çok sevdim Başakları. Blogumu beğenmene sevindim.

    YanıtlaSil