30 Mart 2012 Cuma

Eylül'ün Yeni Kitapları

Hangi kitapları alacağıma genellikle Bir Dolap Kitap'a bakarak karar veriyorum.  Sadece Banu ve Yıldıray'ın değil, okurların bıraktıkları yorumları da inceliyorum. Bir de Kitapyurdu'ndan almayı çok seviyorum. Oranın da yorumlarını dikkate alıyorum.

Geçenlerde Kitapyurdu'ndan aldığımız kitaplardan bahsetmek istiyorum.

BDK yorumlarından etkilenilerek alınmış bir kitap. Eylül'e biraz okudum ama yatma saatinde okuduğum için pek verimli olmadı. Uykudan önce için çok uygun bir kitap değil bizim için.

Montessori grubumuzda sormuştum satranç öğretimi için ne yapabilirim diye. Bu kitap tavsiye edilmişti. Ben beğendim, Eylül'de beğendi. Eylülcüm satranç öğreniyorsun ne güzel diye heyecan yapıyorum. O'da mutlu oluyor. Satranç oynamayı sevdi.

Elmer'i çok sevdiğim için Elmer  serisini almak istedim ama kesinlik Eylül'ün yaşına uygun değil. Yine de Elmer sevgimden seriyi tamamlayacağım. Okumayı öğrenince kendisi okur, arkadan da kardeşi.

Kardeşi olan çocuklar için özellikle tevsiye etmiş BDK. Aldığıma çok memnunum. İlk okuduğumda neredeyse ağlayacaktım. Melis'i Eylül gibi algıladım. Eylül'üm için çok üzüldüm. Kardeşiyle inşallah çok iyi olurlar.

Tostoraman, Eylül'ün ilk korku kitabı. :) Çok çok çok seviyoruz. Yavrusunu almamak olmazdı. İyi ki almışız. Zaten Julia Donaldson/Axel Scheffler ve Yıldırım Türker üçlüsünü biz de çok seviyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder